بیشتر گردشگران وقتی در فکر سفر به کشورهای خارجی هستند فورا یاد شهرهایی مثل پاریس، لندن و رم می‌افتند و این شهرها را در بالای لیست سفر خود قرار می‌دهند اما در دنیا شهرهای گردشگری زیادی وجود دارد. ما برای سفری بعدی به شما پیشنهاد ایروان، پایتخت کشور ارمنستان را می‌دهیم، تور ارمنستان را از دست ندهید. اما اگر می‌پرسید چرا، در ادامه دلایل زیر احتمالاً شمارا قانع می‌کنند! ساتراپ را همراهی کنید.

حتی اگر پول کمی هم داشته باشید بازهم می‌توانید به ایروان بروید

سفر به بیشتر شهرهای دنیا خیلی گران تمام می‌شود شاید در ابتدا پروازهای ارزان شمارا وسوسه کنند اما وقتی به خود این شهرها برسید با هزینه‌هایی گران روبرو می‌شوید اما خوشبختانه در سفر به ایروان از این مشکلات ندارید. بااینکه می‌توانید با هزینه زیاد به هتل‌های لوکس ۵ ستاره بروید اما اگر بخواهید سفری کم‌هزینه داشته باشید به‌راحتی می‌توانید تنها با هزینه ۱۶ پوند شبی را در هتل بگذرانید.

سیستم حمل‌ونقل عمومی در ایروان خیلی خوب است

هر شهر مهمی باید سیستم حمل‌ونقل خوبی داشته باشد. در شهر ایروان اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌ها خدمت‌رسانی خوب و به موقعی دارند اما در این شهر آسان‌ترین راه برای رفت‌وآمد استفاده از مترو است. هزینه بلیت مترو برای هر بار سوارشدن، بدون توجه به مسافت، فقط ۰.۲ پوند می‌شود که آن را تبدیل به ارزان‌ترین روش رفت‌وآمد در شهر کرده است. در کنار همه جاذبه‌های مهم شهر ایستگاه مترو  هست و چون فقط یک خط دارد هیچ‌وقت در آن گم نمی‌شوید!

ایروان بزرگ‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید

برعکس تصوری که ممکن است از شهری که متعلق به شوروی سابق بوده داشته باشید ایروان کلان‌شهری بزرگ است. کافه‌ها و رستوران‌های مختلف این شهر همیشه شلوغ است و مراکز خریدی دارد که در آن‌ها آخرین فروشگاه‌های مد روز فعالیت می‌کنند.

ایروان شهری فرهنگی با تاریخی طولانی ست

قدمت ایروان و تاریخ طولانی‌اش به زمان حضرت نوح و نوادگانش برمی‌گردد. ایروان لبریز از تاریخ و فرهنگی است که خیلی از اروپایی‌ها آن‌ها نمی‌شناسند. شهر ایروان پر از موزه، گالری، خانه‌های زمان شوروی و گنجینه‌های تاریخی است که می‌توانید سفری ترتیب دهید و آن‌ها را ببینید. در این شهر به بازدید از کلیسای جامع اچمیادزین بروید، این کلیسا نخستین کلیسای جامع در تاریخ مسیحیت است. یا به عبادتگاه کغارت بروید که در لیست یونسکو قرار دارد.

ایروان شهری برای پیاده‌روی لذت‌بخش است

در بعضی از شهرها ترافیک بلای جان گردشگران است اما ایروان نه! ایروان شهر کوچکی است و می‌توانید پیاده تقریباً از همه جای آن دیدن کنید. برعکس بیشتر کشورهای دنیا مشکل ترافیک در آن استرس‌آور نیست، از پیاده‌روی در این شهر لذت ببرید.
مردم ایروان خیلی مهمان‌نوازند

به نظر می‌آید همیشه به دلایلی مردم پایتخت نسبت به شهرهای کوچک‌تر مهمان‌نوازی کمتری دارند اما این مورد در ایروان استثناست! در این شهر مردم همیشه آماده کمک کردن به شما هستند پس اگر مردم مهمان‌نواز ایروان شمارا به شام و نوشیدنی دعوت کردند پاسخ مثبت دهید.